Opony rowerowe 26 duro

Motocykliści czy kierowcy różnorodnego rodzaju samochodów gruntownie wiedzą, że by zdołać nasycać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go poprawnie przygotować. Sporo osób jednak nie stosuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

dętka rowerowa duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, w związku z tym lista prac, jakie musimy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zanadto luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. Poza tym należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, aby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na domiar tego należałoby spowodować szczegóły oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, jakie należy wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto też rower całkowicie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie poprawniej chroniony w czasie całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT