kuchnia włoska Kraków

Dobra włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Mocniej wrażliwi konsumenci degustują rzadsze dania obiadowe – tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku elementom: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć też mniej typowe włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i dania z różnych zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja na włoską modę bez wyjątku musi obejmować również trunek. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji kanon. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta oraz marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroki zestaw win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT