italian food Krakow

Smaczna kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród licznych możliwości, które oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, kolorów i duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne dania włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. rest włoska w krk Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, piada i liczne desery – takich jak granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT